Vidas Grankinas


Pirmą kartą į sporto salę užsukau būdamas paaugliu, tada viskas ir prasidėjo, turbūt kaip ir daugumai, nuo eilinio rūsio ir keleto svorių. Tokiame “sporto klube” savo kūno „bodybuilding’u” užsiiminėjau nereguliariai su ilgomis, mėnesiais trunkančiomis pertraukomis, sportavau tiesiog, kad sportuoti. Neturėjau tikslų, treniruočių programos, dienos rėžimo, laikas bėgo be kažkokių tai didesnių pasiekimų ar išvaizdos pokyčių. Po keleto metų taip sportuojant rankos sviro vis žemiau, nematant akivaizdžių pokyčių ir vis labiau nusiviliant šia sporto šaka. Galiausiai aptingau ir tapau tikru namisėda, kompiuteriniai žaidimai ir „nieko neveikimas”, jau ir taip reti apsilankymai sporto klube tapo dar retesni. Bet vieną dieną, mano gyvenime įvyko lūžis – eilinis draugo komentaras: „varom į salę bent kompaniją palaikysi, vis tiek nieko neveiki”. Atrodytų paprasti žodžiai, bet tai ir buvo tas impulsas keisti gyvenimo būdą ir pradėti rimtai sportuoti.  

Nuo to momento žinojau, jog pradėjus tikrai nebesustosiu, darysiu viską, kad pasiekčiau savo tikslą kuris tuo metu buvo tiesiog įrodymas sau, kad jei gali kiti galiu ir aš! Vis dėl to, kad ir kaip būtų gaila didelio užsidegimo ir noro neužteko, trūko žinių ir jų panaudojimo treniruojantis. Tuo metu dar nežinojau, kokią svarbą turės tinkama mityba ir dienos rėžimas. Nežinojau ir to, kaip geras treneris gali motyvuoti siekti daugiau ir eiti toliau, net tada, kai pačiam atrodo, kad jau nebegali.

Viskam turėjau aiškų planą – reikia gero klubo ir gero trenerio. Jei sporto klube aplink vaikščios nieko nesiekiantys “sportininkai”, kokiu ir aš anksčiau buvau – gero rezultato tikrai nebus. Su ta mintimi ir prasidėjo rimto sporto klubo paieškos, kuriame visi siektų tikrų rezultatų ir suteiktų man papildomos motyvacijos. Taip supratau, kad reikės ir gero trenerio, kuris man padėtų „įsivažiuoti” ir siekti savo tikslo. Stovint prie perėjos Taikos prospekte pastebėjau sporto klubo „MINOTAURAS“ iškabą, akys kliuvo už sporto klubo logotipe esančio – stipraus ir didelio mitinio gyvūno Minotauro. Kasdien važiuojant pro šią vietą, pamaniau, kad tai būtų patogi vieta pradėti sportuoti, šia gatve važiuodavau kasdien, to užteko, kad užeičiau. Pradžioje nieko nesitikėjau, galvojau, kad tai eilinis sporto klubas, kuriame žmonės ateina „pasportuoti” ir gerai praleisti laiką. Administratorė sporto klube papirko savo šypsena ir pasiūlė sporto klubą pirmą kartą išbandyti nemokamai. Buvau labai maloniai sutiktas, o trenerių priežiūra ir rūpestis paliko didelį įspūdį, aplankė gera nuojauta, kad tai bus mano sporto klubas.

Pradėjus treniruotis pagal asmeninę treniruočių programą ir liejant prakaitą sporto salėje netrukus pasimatė pirmieji rezultatai. Trenerio pasiūlytas mitybos planas, pradžioje gąsdino, bet greitai pripratau. Laikui bėgant pastebėjau teigiamus pokyčius savyje, tiek draugų komentarai ir merginų žvilgsniai salėje rodė, jog einu teisingu keliu ir tai man labai patiko. Pirma kartą gavus pagirų iš vienu geriausių trenerių tituluojamo Šarūno Raižio atsirado papildoma motyvacija. Treneris matydamas mano pastangas, pasiūlė jėgas išbandyti kultūrizmo varžybose, taip pradėjau savo kelionę scenos link – pradėjau ruoštis varžyboms. Šis procesas buvo tikrai ilgas ir varginantis, jau ir taip sunkios treniruotės tapo alinančiomis, griežtos augimo ir lieknėjimo dietos dar griežtesnėmis. Bet palaikomas trenerio, bei visos sporto klubo Minotauras komandos, aš įveikiau šį savo Everestą ir pasiekiau gan neblogų rezultatų Lietuvos bei Baltijos šalių rengiamose kultūrizmo varžybose.

Visiems noriu pasakyti, kad geriausias laikas permainoms yra DABAR! Nesvarbu, ar tu esi užsisėdėjęs „geimeris” ar pana griaužianti save dėl kūno linijų, tereikia surasti bent šiek tiek noro keistis, įdėti asmeninių pastangų ir ryžto, o likusią pagalbą suteiks tikrai stiprūs ir žinantys ką daro treneriai, aš juos radau Minotauro sporto klube!