Tomas Švernenka


Tomas Švernenka pasakoja savo istoriją

Gyvenu Airijoje daugiau kaip 15 metų, bet gan dažnai grįžtu į Lietuvą. Didesnę laiko dalį gyvendamas bei dirbdamas Airijoje su malonumu laukiu akimirkos grįžti kartu su žmona į namus Lietuvoje, pasimatyti su draugais ir artimaisiais.

Mano sporto pradžia labai paprasta. Buvau labai lieso kūno sudėjimo, taigi pats nusprendžiau, kad reikia eiti į sporto salę.  Susiradau sporto klubą ir pradėjau sportuoti, viskas prasidėjo Airijoje, bet susiradau ten draugų iš Lietuvos su kuriais buvo malonu sportuoti. 2010 metais draugų įkalbintas padėjau ruoštis savo pirmosioms kultūrizmo varžyboms Airijoje, šiose varžybose 2011 metais naujokų kategorijoje iškovojau 1 vietą. Buvau užsidegęs, labai stengiausi, dariau viską šimtu procentų ir man sekėsi. Nuo to laiko kas met iki dabar ruošiuosi kulturizmo varžyboms tiek airijoje, tiek ir Lietuvoje.

Daug laiko tenka praleisti Lietuvoje, todėl kiekvieną kartą parskridęs į Lietuvą sportuoti einu pas savo draugą Šarūną Raižį į Minotauro sporto klubą kurį ir atstovauju kultūrizmo varžybose Lietuvoje. Prieš kelerius metus nuėjęs į sporto klubą Minotauras susipažinau su Šarūnu su kuriuo kartu treniravomės. Minotauro sporto klube treneriai davė man patarimų ir naudingos informacijos. Šiame sporto klube yra viskas ko man reikia ruošiantis tarptautinėms kultūrizmo varžyboms. 2015 metais treneris Šarūnas ir pasiūlė sudalyvauti varžybose Lietuvoje, jau buvau iškovojęs Airijos absoliutaus čempiono vardą, o gimtinėje dar nebuvau dalyvavęs varžybose. Padedant treneriui Šarūnui sudalyvavau 2015 NAC BALTIC pavasario varžybose kuriose tapau absoliučiu varžybų nugalėtoju, nuo to laiko, kas met dalyvauju Lietuvoje vykstančiose kultūrizmo varžybose.

Ruošiantis tokio lygio varžyboms labai svarbus šeimos palaikymas, aš jį turiu! Ruošiantis varžyboms mane palaiko žmona, būrys giminaičių ir draugų. Jų palaikymo dėka man pavyksta pasiekti norimų rezultatų. Dalyvavimas kultūrizmo varžybose tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi, esu tapęs penkis kartus absoliučiu kultūrizmo varžybų čempionu ir daug kartiniu savo kategorijos nugalėtoju.

2017 Ispanijoje vykusiame Europos kultūrizmo čempionate iškovojau bronzos medalį kategorijoje iki 90 kg Atsimenu kaip nuotykį, kad sverdamas 89 kg 900g vos per 100 gramų tilpau į kategoriją ir tarp 26 dalyvių buvau trečias.

Dabar ruošiuosi Lietuvoje vykstančioms varžyboms, jau 2017 lapkričio 5 dieną Garliavoje vyks “NAC BALTIC bodybuilding championships” varžybos, kuriose ir planuoju dalyvauti.