Audrius Žukauskas


Noriu papasakoti savo istorija, kaip atsidūriau kultūrizmo varžybų scenoje.

Išbandžiau daug įvairių sporto šakų: krepšinį, futbolą, stalo tenisą, badmintoną ir daugelį kitų ir puikiai pamenu tą dieną, kai pradėjau treniruotes su svoriais. Buvau antro kurso studentas tuometinėje Lietuvos kūno kultūros akademijoje (dabar LSU), kai vieną dieną užlipęs ant svarstyklių pamačiau 52 kilogramus. Nesu aukštaūgis, bet 170 cm ūgiui sverti 52 kilogramus yra mažoka net merginoms. Reikėjo kažką daryti ir jau kitą dieną su kambariokais skelbimuose ieškojome štangos, hantelių ir daugiafunkcinio spaudimo suoliuko. Viską pavyko nusipirkti tą pačią dieną ir jau vakare namuose turėjome mini sporto klubą. Mūsų sporto klubui reikėjo trenerio, internete susiradau keletą vyrukų – Lee Lebrada, Lee Haney, Rob Riches, Steve Cook, jų video įrašai Yuotube padėjo daugiau mažiau teisingai sportuoti. Tuometinis mano tikslas buvo priaugti raumenų masės ir tai sekėsi daryti, kiek tik leido sukauptas improvizuotos sporto salės inventorius. Subalansavęs mitybą ir nuolat treniruodamasis jau po pusantrų metų svėriau 58 kg, o po trijų – 66 kg.
Sportuojant namuose ėmė ryškėti tokių treniruočių trūkumai, neskyriau pakankamai dėmesio kojų treniruotėms, na ir namų sąlygomis efektyvios kojų treniruotės nebuvo sąlygų padaryti. Nors ir priaugau raumenų masės, kūno proporcijas reikėjo taisyti. Supratau, kad mano turimo sporto inventoriaus jau per maža, o norint tobulų kūno proporcijų reikės profesionalaus trenerio pagalbos. Iš nuogirdų universitete sužinojau apie sporto klubą Minotauras ir nusprendžiau užsukti pasižvalgyti. Sporto klubas man patiko ir likau sportuoti, netrukus treneris Šarūnas Raižys pasiūlė ruoštis kultūrizmo varžyboms. Sporto klube Minotauras pasiruošiau pirmajam varžybų sezonui ir ant scenos lipau su idealiomis kūno proporcijomis. Varžybų scenos šviesos man patiko, nusprendžiau ruoštis ir antram varžybų sezonui. Dalyvavau atletinio kultūrizmo kategorijoje, sezonas buvo visai neblogas Vilniaus taurės varžybose bei Lietuvos čempionate iškovojau trečiąsias vietas.

Dažnai draugai manęs klausia, kas mane išlaiko motyvuotą? Atsakau, kad viskas labai paprasta, aš tiesiog myliu sportą ir man reikia vis naujų iššūkių, o treniruotės man juos suteikia. Mėgstu išsikelti tikslus ir jų siekti, kokie jie bebūtų, ar atkelti nuo žemės didesnį svorį, ar padidinti šuolį, greitį, ištvermę, ar padidinti bicepso apimtį, kol žinau ko siekiu ir nesustoju judėti tikslo link, būtinai jį pasieksiu. O dabar metas dirbti toliau ir tapti geresniu, nei buvau ir esu dabar.